Co zjeśc w Krakowie

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, sycące oraz nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej jemy pasty. Bardziej wrażliwi goście degustują rzadsze dania obiadowe takie jak risotto, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku cechom: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w karcie można znaleźć też mniej popularne dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz jedzenie z różnych części Włoch. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zaniedbywać trunków. Obiad we włoskim stylu z całą pewnością powinien zawierać również aperitiff. Kieliszek alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. Co zjeśc w Krakowie Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia oraz pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać szeroki wachlarz win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wahania warto wybrać się do restauracji, która umie przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film