Reorganizacje w Krakowie są pożądane

Najważniejszym z największych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy są nie dostosowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości samochodów na polskich drogach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć prawie każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć zadowolenie mieszkańców jak również poprawi całokształt infrastruktury Krakowa.

Spośród okolicznych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach Kraków ma budowę przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi połączeniami i remonty istniejących połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.Kraków arena
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i odporna. (jednym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.